Kapka inspirace, která vám (kapku) pošimrá mozek

Kde nabírám nový poznatky během zdánlivě nudné jízdy autobusem? Jak si v hlavě vymetám cestičky pro zajímavý myšlenky? A co mě přimělo nakouknout do sfér biohackingu, o kterých jsem se rozepsala ve svým minulým článku? No dobrá, tak já Vám to tedy povím. Nebo, abych byla přesnější, napíšu.

Vrátím se na samej začátek celé svojí fascinace. Tu odstartovala naprostá maličkost v podobě procházení podcastové aplikace od Apple, přičemž jsem neměla žádnou konkrétní představu, co tam vlastně hledám. Klasika. Vytipovala jsem si pár podcastů, o kterých jsem později viděla reference na Twitteru a Instagramu, a pustila se do jejich poslechu. Postupně docházelo k jejich selekci, a to na základě množství předaných informací.

Jedním z nejobsáhlejších zdrojů informací, kterým jsem pravidelně vystavena, je podcast Brain We Are. Pro ty, kteří mě na instagramu sledují, nejsou Vojta s Kryštofem nikým neznámým. Nicméně jsem si vědoma, že ne všem se jejich projekt uhnízdil v povědomí. Jak už jeho samotnej název napovídá, kluci se zabývají lidským mozkem a jeho reakcemi na nejrůznější podněty z okolního světa, ale i vědomím či (ne)smyslem života, co do činění mají i s biohackingem. Jejich web plnej zajímavostí (nejen) na zmíněná témata najdete TADY.

S biohackingem experimentuje i Veronika Jelínková, na kterou jsem narazila právě díky BWA podcastům. Veronika je autorkou úspěšné knihy Hoř pomalu, ve které shrnula svůj životní příběh a náročnou cestu, která ji dovedla tam, kde se v současnosti nachází. Svoje poznatky sdílí na stejnojmenném blogu. Náhled do činností, kterými se v současnosti zabývá (za zmínku stojí biohackerský projekt Code of life) naleznete na jejím Instagramu.

Svůj bloček, kterej tahám všude s sebou, mám napěchovanej (mimo svých často dost podivných nápadů) i různými citáty. Převážná většina z nich pochází z hlavy Jiřího Charváta. Pokud jej ještě neznáte je nejvyšší čas to napravit. Možná mě za to budete proklínat, myšlenky Jiřího mi dokázaly nabourat mozek natolik silně, jako se to podařilo jen málokomu. Setkat se s ním můžete i osobně, a to na jeho pravidelně se konajících večerních akcích. Jejich seznam naleznete na Jiřího webové stránce, kde narazíte i na ony myšlenky, který zaplňují stránky mýho zápisníku.

Kromě uvažování nad aspekty souvisejícími s lidským mozkem věnuju stále větší část své pozornosti slovním hříčkám. Ty konzumuju především na Instagramu. Jeho proklínané a zároveň neuvěřiteně vytříbené algoritmy mi do bubliny, v níž se na sociálních sítích pohybuju, vyslaly celou řadu kreativních lidí, kteří s naším mateřským jazykem pracovat zkrátka umí. I pouhými pár slovy mi dokážou pošimrat mozek takovým způsobem, že se sám postupně učí chrlit podobně laděné skvosty.

Koho, respektive který profily mám na mysli? Jedním z těch, kteří se v tomto poli pohybují tak dlouho, že není potřeba je zdlouhavě představovat, je básník a (hudební i reklamní) textař Petr Soukup. U něj je nutno podotknout, že ne každýmu bude jeho explicitní styl jeho tvorby vyhovovat. Na základě toho mi jeho publikum přijde o to stabilnější. Dalším kreativcem, jehož působení na sítích mě baví pozorovat, je copywriterka a autorka dvou knih Martina Bechyňová alias Inkoustová tečka. Její Instagram je propojením slovních hříček (ty vydala i knižně) a fotek ze života. Přes Martinu jsem narazila na posledního tvůrce, jenž tu bude zmíněn – Agenta Jaroslava. Ten se od předchozích dvou zmíněných jmen liší tím, že svoje jednoduše geniální hrátky se slovy doplňuje jednoduchými kresbami, čímž jim po vizuální stránce dodává jiný rozměr.

View this post on Instagram

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♂️

A post shared by ρєтя ѕσυкυρ (@petrsoukup.cz) on

View this post on Instagram

Jedno 🍷 a spát! #slovnihrisky

A post shared by Martina Bechyňová (@inkoustovatecka) on

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s